سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۲۸
وحدت شیعه و سنی میراث گرانبهای انقلاب اسلامی است / گفتگو با خبرگزاری بسیج

عبدالصالح شمس اللهی نویسنده و پژوهشگر و مبلغ حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری بسیج گفت: از ترفندها و مکرهای کهنه ای که دشمن در طول تاریخ برای تسلط بر جوامع به کار می برد ایجاد تفرقه و اختلاف است. وی افزود: همانطور که می دانید جمعیت قدرت می آورد هم قدرت […]

عبدالصالح شمس اللهی نویسنده و پژوهشگر و مبلغ حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری بسیج گفت: از ترفندها و مکرهای کهنه ای که دشمن در طول تاریخ برای تسلط بر جوامع به کار می برد ایجاد تفرقه و اختلاف است.

وی افزود: همانطور که می دانید جمعیت قدرت می آورد هم قدرت مادی و هم قدرت معنوی و روحی و دشمن از این قدرت می ترسد پس باید اختلاف ایجاد کند تا جمعیت بزرگ قدرتمند به گروه های کوچک تبدیل شود و قدرتشان کم شود تا بشود بر گرده آنها سوار شد و غارتشان کرد و آنها را به بردگی کشید.

پژوهشگر و مبلغ حوزه علمیه قم تصریح کرد:  یکی از مؤثر ترین ابزار برای تفرقه سازی ایجاد اختلافات مذهبی و دینی است. در تمام ادیان الهی اعتقادات مختلفی وجود دارد و معمولا ادیان به فرقه‌های مختلفی تقسیم میشوند و مخصوص اسلام نیست اما مهم آن است که این فرقه های اعتقادی موجب تفرقه و جنگ و نزاع نشوند چرا که اگر این اتفاق بیفتد دیگر قدرتی برای حفظ مشترکات باقی نمی ماند.

شمس اللهی بیان داشت: انقلاب اسلامی با احیای نظریه وحدت امت اسلامی جلوی این تفرقه را گرفت در مملکتی که مذاهب مختلف از شیعه تا سنی تا صوفیان و غیره زندگی می کنند زمینه برای تفرقه و جنگ داخلی بسیار مستعد است اما امام راحل (ره)  با نظریه وحدت امت اسلامی تمام این مذاهب را حول محور مشترکات گرد آورد و اجازه چند پاره شدن امت اسلامی را نداد و این منشاء قدرت در جمهوری اسلامی شد.

وی اظهار داشت: علمای اسلام هم از این نظریه پیروی کردند و امروز در میان علمای تراز اول حکم حرمت توهین به مقدسات مذاهب مختلف یک حکم قطعی است و مقام معظم رهبری نیز بارها بر این مسئله تاکید کرده اند و همهگان را به جای توهین به گفتگوی منطقی و علمی دعوت نموده اند و این چیزی است که مسیر حق را باز می کند.

پژوهشگر و مبلغ حوزه علمیه قم ادامه داد: بگذارید صریح بگویم اگر مرجعی را دیدید که در وجوب وحدت امت اسلامی خدشه وارد می کند و یا حکم حرمت توهین به مقدسات را زیر سوال می برد و یا جوانها را برای برگزاری مراسمات اختلاف بر انگیز تهییج می کند مرجعیت که هیچ فهم ابتدائی ایشان از احکام شرعی را به راحتی می‌توان زیر سوال برد.

وحدت شیعه و سنی برای دشمن از صدها بمب اتم خطرناکتر است

شمس اللهی گفت: کاری که جمهوری اسلامی کرد این بود که جلوی هندیزه شدن ایران را گرفت، هند کشور پرجمعیت و پر سرمایه ایست اما در این کشور نزدیک به ۴۰۰۰ دین وجود دارد و به آن فستیوال ادیان گفته می شود و این ادیان دائما در حال نزاع های کوچک و بزرگ بوده و هستند لذا کشوری به این عظمت هیچگاه نتوانست یک کشور قدرتمند حتی در سطح منطقه ای باشد حتی با وجود داشتن بمب اتم باز هم در

آخرين اخبار