دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ۰۹:۰۵
منکر فقط بی‌حجابی نیست/ ربای بانک‌ها بی‌عفتی می‌آورد/ سخنرانی در راهپیمایی روز امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، به نقل ازایل بانو، حجت الاسلام عبدالصالح شمس اللهی در راهپیمایی آمران به معروف و ناهیان از منکر که در یاسوج برگزار شد افزود: وقتی جمله امر به معروف شنیده می شود خیلی ها آن را تنها در حجاب می دانند بله بحث حجاب مسئله مهم […]

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، به نقل ازایل بانو، حجت الاسلام عبدالصالح شمس اللهی در راهپیمایی آمران به معروف و ناهیان از منکر که در یاسوج برگزار شد افزود: وقتی جمله امر به معروف شنیده می شود خیلی ها آن را تنها در حجاب می دانند بله بحث حجاب مسئله مهم جامعه ماست درست است که معروف و منکر در حجاب بسیار با اهمیت است و از بی حجابی در جامعه نهی کنیم اما بی حجابی معلول یک سری منکرات در جامعه ماست.

وی بیان کرد: مومنان اگر بخواهند واقعا نهی از منکر کنند ما منکراتی داریم که بسیار عظیم تر از بی حجابی است که اگر آن مسائل را حل کنیم بحث بی حجابی و عفت اجتماعی حل خواهد شد ربا از بزرگترین منکراتی است که خدا در قرآن وعده جنگ داده است.

عضو پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: عنوان کرد: هرکس ربا می گیرد به خدا اعلام جنگ می کند اما وقتی صحبت از نهی از منکر می شود کسی برای نهی از منکر به سراغ بانک های نمی رود به چهارتا جوان که به اشتباه گرفتار بی حجابی یا بی عفتی شده اند گیر می دهند.

وی با اشاره به این سخن پیامبر که “یک درهم ربا برابر است با هفتاد زنای با محارم در خانه کعبه” گفت: وقتی جامعه را ربا گرفته وقتی بانک ها وام ربوی می دهند وقتی جریمه تاخیر گرفته می شود به عنوان قسط و وام نمی توانیم توقع داشته باشیم که جامعه عفیف شود.

اگر می خواهید اکر به معروف کنید در مقابل اختلاس ها و ربای بانک ها بایستید

حجت الاسلام شمس اللهی افزود: اگر می خواهید نهی از منکر کنید آن را از مسایل کلان شروع کنید اگر می خواهید نهی از منکر کنید در مقابل تفکر سکولاری حاکم بر نظام اداری باستید در مقابل ربای بانکها، اختلاس ها بایستید مطمن باشید که اگر اسلام را در ابعاد گوناگون پیاده کنید جوانان با اسلام هیچ زاویه ای ندارند.

وی اظهار کرد: مشکل ریشه هایی است که ما رها کرده ایم و به معلول ها پرداخته ایم کسانی که مسئولیت دارند در حوزه های مختلف موظف هستند در مقابل منکرات بزرگ جامعه بایستند و ربا از منکرات بزرگ جامعه است.

حجت الاسلام شمس اللهی اضافه کرد: اگرچه بی حجابی گناه بزرگی و سنگینی است اما در قران خداوند به ربایی که در بازار ما حاکم شده است و در بانک های ما وجود دارد خدا فرموده ” فأذنوا بحرب من الله ” خدایا کمک کن آنگونه که راضی  هستی ما نهی از منکر کنیم.

آخرين اخبار