شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۲۶
استفاده تجاری از زنان در تبلیغات؛ نتیجه نفوذ نظام سرمایه سالاری و جریان مدیریت سکولار /گفتگو با خبرگزاری بسیج

عبدالصالح شمس اللهی نویسنده و پژوهشگر و مبلغ حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری بسیج گفت:  بحث زن و جایگاه زن واقعا بحث پیچیده ای است و پرداختن به آن زمان قابل توجهی می‌طلبد. وی افزود: اما آنچه مسلم است بعد از انحراف جریان فمینیست در موجهای دوم و سوم زن در […]

عبدالصالح شمس اللهی نویسنده و پژوهشگر و مبلغ حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری بسیج گفت:  بحث زن و جایگاه زن واقعا بحث پیچیده ای است و پرداختن به آن زمان قابل توجهی می‌طلبد.

وی افزود: اما آنچه مسلم است بعد از انحراف جریان فمینیست در موجهای دوم و سوم زن در جامعه سرمایه داری از طریقی مدرن به بردگی بدتر از بردگی قبل از موج اول فمینیسم گرفتار شد، قبل از موج اول فمینیسم زنان در اروپا مورد ظلم بودند حق مالکیت و دادرسی نداشتند، به راحتی خرید و فروش می‌شدند. موج اول فمینیسم شکل گرفت تا زن به حقوق اولیه خودش مثل حق رای و حق دادرسی برسد که البته شاید این جمله کمی هضمش سخت باشد ولی من برای موج اول فمینیسم احترام قائلم.

پژوهشگر و مبلغ حوزه علمیه قم تصریح کرد: اما از موج دوم که زنها خواستند ظلمهای گذشته را جبران کنند و کلید همه چیز را در دست بگیرند جریان سرمایه داری روش جدیدی را برای بردگی زنان پیش گرفت و این بار زن را به عنوان تعظیم و تکریم به کارهایی وادار کرد که در واقع همان استفاده ابزاری و تجاری از زن است یعنی زن با یک کالای قابل خرید و فروش یکی شد زن را در کنار کالایی می‌گذاشتند تا آن کالا به خاطر زیبایی و اندام زن مورد توجه قرار بگیرد در واقع از مرض شهوت زدگی جامعه برای فروش کالای خود استفاده می کردند.

شمس اللهی با اشاره به اینکه این فقط در جوامع غربی نیست و در همین جامعه مثلا اسلامی خودمان هم قضیه همین است بیان داشت:  نظام سرمایه سالاری و جریان مدیریت سکولار لوازم خود را به همراه خود می آورد. زمانی در نمایشگاه مطبوعات در تهران  غرفه یکی از روزنامه ها پانزده دختر مانکن ساپورت پوش با لباس یک شکل به عنوان غرفه دار قرار داده بودند رفتم داخل غرفه همه را صدا کردم و بعد از سلام و تکریم از تحصیلاتشان سوال کردم عمدتا دیپلم و چند دانشگاهی هم بود که فقط یک نفر تحصیلات مرتبط با رسانه داشت بعد گفتم شما که تحصیلات رسانه ای و حتی تجربه رسانه ای ندارید به نظرتان مالکان این روزنامه چرا شما را به عنوان غرفه دار آوردند. خوب معلوم است آنها می‌خواهند از شهوت جامعه برای جذب مخاطب استفاده کنند، می‌خواهند بر موج نفسانیت جامعه سوار شوند اگر جوابی غیر از این دارید بفرمایید!!

آخرين اخبار