سه شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۱۵
اتحاد آزادگان جهان با هر دین و اعتقادی حول محور فطرت یعنی شکست استکبار/ مصاحبه با خبرگزاری بسیج

  حجت الاسلام شمس اللهی گفت: نقش مهمی که حضرت مسیح در ابتدای جریان ظهور دارند واسطه گری بین اسلام و مسیحیت است شما نگاه کنید طبق بعضی از آمارها امروز بیش از ۳۳ درصد مردم دنیا را مسیحیان تشکیل می دهند.   حجت الاسلام عبد الصالح شمس اللهی، کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار […]

 

حجت الاسلام شمس اللهی گفت: نقش مهمی که حضرت مسیح در ابتدای جریان ظهور دارند واسطه گری بین اسلام و مسیحیت است شما نگاه کنید طبق بعضی از آمارها امروز بیش از ۳۳ درصد مردم دنیا را مسیحیان تشکیل می دهند.

 

حجت الاسلام عبد الصالح شمس اللهی، کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری بسیج، با اشاره به ارتباط بین ظهور حضرت حجت و حضرت مسیح (ع) گفت: جریان حق در طول تاریخ به صورت یکپارچه از حضرت آدم ابوالبشر(ع) شروع شده و در طول تاریخ همه انبیاء، اولیاء و اصیاء برای تحقق آرمان الهی جامعه متعالی تلاش کرده اند و انشا الله اوج آن در عصر ظهور حضرت مهدی(عج) اتفاق خواهد افتاد. آنچه مسلم است مسیح(ع) این پیغام آور بزرگ الهی از لحاظ جریانی با حضرت حجت در یک جریان یعنی جریان توحیدی حاکم بر عالم قرار دارند و لذا در هر زمان که اراده خدا تعلق بگیرد حتما به عنوان یار و یاور موعود و منجی آخر الزمان حرکت خواهد کرد.

 

وی افزود: نقش مهمی که حضرت مسیح در ابتدای جریان ظهور دارند واسطه گری بین اسلام و مسیحیت است شما نگاه کنید طبق بعضی از آمارها امروز بیش از ۳۳ درصد مردم دنیا را مسیحیان تشکیل می دهند یعنی یک سوم کره زمین یعنی چیزی نزدیک به ۲و نیم ملیارد نفر؛ این جمعیت واقعا عظیم است آن چیزی که این جمعیت را متقاعد به پیروی از موعود آخرالزمان می کند همراهی عیسی بن مریم(ع) با آن حضرت است.

 

این کارشناس مذهبی عنوان کرد: مرحوم مجلسی در جلد ۵۲ بحار روایتی را از امام باقر(ع) نقل می کند که حضرت فرمودند همزمان با ظهور موعود، روح‌الله عیسی‌بن‌مریم(ع) نیز از آسمان فرود می‌آید و پشت سر امام زمان(ع) اقامه نماز خواهد کرد و نکته جالب این است که در بعضی روایات آمده است که مسیحیان وقتی اقتدای مسیح(ع) بر امام زمان را مشاهده می کنند زود تر از بسیاری از مسلمین به حقانیت حضرت حجت اعتراف می کنند و به یاری ایشان می شتابند .

 

وی تصریح کرد: این تازه ابتدای ظهور است؛ اما در ادامه حضرت مسیح (ع) به عنوان وزیر حضرت حجت در اداره امور عالم به ایشان کمک میکنند یقینا در زمان ظهور شخصیت دوم عالم حضرت مسیح(ع) است یعنی بعد از حضرت مهدی (ع) کسی دارای رتبه مسیح (ع) نیست؛ چرا که پیامبر الوالعزم و صاحب شریعت و دارای مقام عصمت است و کسی بهتر از آن بزرگوار برای وزارت حضرت حجت در آن زمان وجود نخواهد داشت.

 

حجت الاسلام شمس اللهی خاطرنشان کرد: مرحوم سید بن طاووس در ملاحم روایتی را نقل میکنند که حضرت عیسی(ع) خطاب به حضرت ‌مهدی(ع) می‌گوید: همانا من به‌ عنوان وزیر فرستاده شده‌ام نه امیر و فرمانروا؛ و یا در روایتی دیگر که مرحوم بحرانی در حلیة الابرار نقل میکنند حضرت مسیح(ع) را امین اموال دولت امام زمان معرفی کرده اند که با کمک اصحاب کهف دفائن الارض و ثروت بعد از ظهور را مدیریت میکنند تا فقیری در زمین نماند.

 

چه اشراکی هایی بین اعتقادهای ما و دین مسیح وجود دارد؟

 

حجت الاسلام شمس اللهی با اشاره به اشتراک های اعتقادی بین دین اسلام و مسیحیت گفت: ادیان الهی در اصول مشترکند یعنی همه ادیان الهی قائل به توحید هستند و خدا را به یگانگی می شناسند، همه ادیان قائل به نبوت و ارسال رسل هستند و همه به معاد و روز رستاخیز اعتقاد دارند البته این در اصل ادیان است ولی متاسفانه سایر ادیان غیر از اسلام بعد از پیامبر خود تحریف شدند اما در اصل ماجرا مشترکات زیادی داریم .

 

وی افزود: به متون روایی که مراجعه کنید می بینید که حضرات معصومین به کرات از جناب عیسی بن مریم(ع) مضامین اخلاقی و حتی اعتقادی و توحیدی را نقل میکنند حتی بعضی از بزرگان ما مباحث اخلاقی انجیل متی را برای شاگردان خود تدریس مینمودند اینها همه مشترکات ماست. حتی در مناسک نیز مشترکات زیادی داریم گرچه شاید ظواهر آنها با هم فرق کند؛ روزه در هر دو دین هست؛ هر دو دین نماز و مناجات و … دارند از اعتقادات و احکام گذشته عمده مشترکات خود را در وادی اخلاق نشان میدهند که در مسیحیت اصیل و اسلام ناب اصول اخلاقی مشترک است و شاید تفاوتی نتوان یافت.

 

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: من معتقدم علاوه بر اتحاد امت اسلامی باید اتحاد آزادگان جهان حول محور فطرت شکل بگیرد در همه ادیان الهی و یا حتی غیر الهی مثل بودیسم و … قبح ظلم و حسن عدل پذیرفته شده است در همه ادیان فرق و اعتقادات الهی و بشری زندگی بر اساس احترام متقابل پذیرفته شده است اما تفرقه ای که حول محور اعتقادات توسط جریان استکباری دنیا درست شده است باعث شده که در همه عالم مستضعفان از تمام فرق از سیلکهای هندوستان گرفته تا شیعیان در اقصی نقاط عالم مورد ظلم قرار بگیرند که اگر این اتحاد حول محور فطرت بین ابناء بشر شکل میگرفت آنوقت دیگر هیچ مستکبری توان ظلم به هیچ مستضعفی را نداشت و علاوه بر آن زمینه هدایت گمراهان حقیقت جوی عالم نیز فراهم می شد.

 

حجت الاسلام شمس اللهی اظهار کرد: البته یقینا زمانی که همه حول محور فطرت جمع شوند از آنجا که اسلام فطری ترین دین است و نیز دستخوش تحریف نشده است این اتحاد منجر به اعتلای اسلام خواهد شد ولی گام اول همان درک مشترکات است

 

شما نگاه کنید همین فطرت مشترک امروز باعث شده است که فرزندان ما برای آزادی مناطق مسیحی نشین در سوریه به شهادت میرسند همین فطرت مشترک باعث میشود تا مسیحیان در تهران برای اباعبد الله(ع) عزاداری کنند.

 

مسیح نیز چون پیامبر اسلام منادی جریان صلح و دوستی بوده است و چه بهتر که این مشترکات محور تعامل و تبادل فکر شود تا اتحاد ابناء مستضعف بشر در مقابل جریان مستکبر شکل بگیرد و زمینه زمین عاری ازظلم فراهم گردد.

 

وی در پاسخ به سوالی که با وجود این همه مشترکات یعنی گرایش به مسیحیت از طرف جوانان بلامانع است؟ خاطرنشان کرد: نه اینطور نیست دو دنکته را باید مورد توجه قرار داد اول اینکه ادیان سیر تکامل طی کرده اند و دین بعدی همیشه کامل تر از دین قبلیست تا می رسد به اسلام که کامل ترین دین است و بعد از آن دینی وجود ندارد پس انسان عاقل به دین کامتر تمسک می کند و نکته دوم اینکه بسیاری از این مشترکات بین اسلام ناب و مسیحیت تحریف نشده است حال آنکه مسیحیت بعد از حضرت عیسی(ع) دچار تحریفهای عمیقی شد و متاسفانه بسیاری از معارفش از دست رفته؛ لذا حقیر عرض کردم امتهای مختلف دنیا حول محور فطرت جمع شوند چرا که فطرت تخلف بردار نیست و در همه انسانها با هر فکر و اندیشه ای مشترک است.

آخرين اخبار